Terminus na Gali ZMPD

16/09/2017 mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach 60-lecia ZMPD . Wspaniała impreza do rana. Dziękujemy za doskonałą zabawę. Zaczęliśmy od czerwonego dywanu i ścianki. Potem, występy Sound ‚n’ Grace, Margaret i The Glam Ladies. Imprezę prowadził Maciej Kurzajewski. Jak wiadomo, Terminus nie próżnuje, więc nasza rewelacyjna ekipa rozruszała parkiet i pozostała na nim do końca. Samiutkiego Pozdrawiamy i dziękujemy za możliwość wzięcia udziału !

Promocja TIR EPD

PRZY KOMPLEKSOWYM OTWARCIU KARNETU TIR+NCTS pierwszy kod EPI w systemie EPD GRATIS!

Cena promocyjna to tylko 80 zł lub 20 €

Promocja obowiązuje od 15.05 do końca lipca 2017 i dotyczy wyłącznie przewoźników zrzeszonych w ZMPD.

Usługa wykonywana we wszystkich oddziałach Terminus na terenie kraju

nowaulotka-epd-01

Podpisaliśmy porozumienie z ZMPD

Dnia 06/04/2017 jako pierwsza w kraju agencja celna podpisaliśmy ze Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD) porozumienie dotyczące współpracy w zakresie promowania aplikacji TIR-EPD służącej do wysyłania wyprzedzających elektronicznych zgłoszeń karnetów TIR do organów celnych EU. Read More

Litwa: kary za opóźnione zgłoszenie elektroniczne

Departament TIR ZMPD informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 r. wejdą w życie zmiany do litewskiego Kodeksu Administracyjnego.

Zgodnie z art. 217 nowego Kodeksu, przewoźnik zobowiązany będzie do przekazania do litewskiego informatycznego systemu celnego zgłoszenia elektronicznego najpóźniej na 1 godzinę przed przybyciem pojazdu z towarem do litewskiego oddziału celnego. Read More

Zmiana godzin pracy Agencji Celnej w Białymstoku

Szanowni Państwo,

od 01 kwietnia 2016 r nasz oddział w Białymstoku będzie pracował w wydłużonych godzinach pracy.

Od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 : 20.00, sobota i niedziela w godz. 08.00 : 16.00.

Tym samym, wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów i zapewniamy jeszcze bardziej kompleksową obsługę we wszystkich naszych oddziałach.

otwarte

Nowy oddział Terminus w Grójcu

Z początkiem sierpnia b.r. Agencja Celna TERMINUS otworzyła w Grójcu (Słomczynie) na terenie Grójeckiego Centrum Logistycznego nowy oddział i jest to kolejne biuro firmy świadczące usługi z zakresu odpraw celnych, zleceń spedycyjno – logistycznych i magazynowych. Lokalizacja oddziału nie została wybrana przypadkowo – Droga Krajowa nr 50, przy której znajduje się Grójeckie Centrum Logistyczne wchodzi w skład tzw. Dużej Obwodnicy Warszawy a jej odcinek przebiegający przez Grójec usytuowany jest w korytarzu II transeuropejskich sieci transportu i jest częścią międzynarodowej trasy Berlin – Warszawa – Mińsk – Moskwa przez co dostosowana jest do zwiększonego ruchu pojazdów ciężkich omijających Warszawę od południa. Samo Grójeckie Centrum Logistyczne stanowi wielofunkcyjny, nowoczesny budynek, na terenie którego pracuje Oddział Celny w Grójcu a obiekt posiada restaurację,  pub, sklep, oddział banku, zaplecze socjalne dla kierowców z pralnią samoobsługową, pokoje hotelowe, dogodnie położony parking dla TIR-ów oraz budynek magazynowy z rampą rozładunkową. Lokalizacja taka stanowiła dla nas wystarczający argument przemawiający za otwarciem w tym regionie nowego oddziału skoncentrowanego na kompleksowej obsłudze celno – spedycyjnej tak dotychczasowych klientów jak i zaproponowania współpracy klientom nowym, potrzebującym doświadczonej agencji celnej oraz stabilnego operatora logistycznego w tym terenie.

Działalność nowo otwartego oddziału AC TERMINUS ukierunkowana będzie przede wszystkim na usługi w zakresie odpraw celnych we wszystkich procedurach, w tym procedurach uproszczonych, usługi przeładunkowe oraz logistyczne, spedycyjne i podobne, wspomagające międzynarodowy transport towarów. Działania operacyjne oddziału Grójec / Słomczyn będą ściśle powiązane z siecią dotychczas pracujących oddziałów Terminus w Polsce (Białystok, Biała Podlaska, Kużnica Białostocka, Bobrowniki, Koroszczyn, Sławatycze) i partnerów międzynarodowych na Litwie (Wilno i oddziały graniczne LT / BY), i na Białorusi. Planujemy wykorzystać potencjał wszystkich biur i istniejący w firmie system przepływu informacji oraz transferu  ładunków dla stworzenia nowoczesnej sieci nastawionej na sprawne, fachowe i indywidualne podjęcie zleceń naszych klientów. Powołanie nowego biura wpisuje się w realizowane przez nas plany rozwojowe zbudowania stabilnej bazy dla dalszego rozwoju firmy zarówno w Polsce jak i zagranicą.  

Dane adresowe:

Agencja Celna Terminus, Oddział Grójec/ Słomczyn

Grójeckie Centrum Logistyczne

Słomczyn 81, 05-600 Grójec, Lokal A104

email: grojec@acterminus.pl

tel.: +48 607 363 500

Zmieniamy adres

Uwaga!

Agencja Celna Terminus zmienia lokalizację od 01.01.2015!

Teraz zapraszamy naszych klientów do nowego budynku wraz z magazynem przy ul. Octowej 6.

Nowy oddział otwarty

Z radością i przyjemnością informujmy, iż dnia 02/01/2014 został otwarty kolejny oddział agencji celnej TERMINUS. Nowym punktem na mapie naszej obecności, w którym będziemy świadczyć kompleksowe usługi celne i spedycyjne jest Biała Podlaska. Oddajemy do państwa dyspozycji dogodnie położone i nowocześnie wyposażone biuro przy ulicy Północnej 21 (bezpośrednio przy trasie krajowej nr 2 Warszawa – Koroszczyn, tuż obok Urzędu Celnego).

Jest to z jednej strony dalszy, zaplanowany wcześniej rozwój firmy z którego jesteśmy dumni, z drugiej zaś odpowiedź na sygnalizowane przez naszych klientów zainteresowanie wszechstronnym operatorem spedycyjnym w pobliży przejść granicznych z Białorusią w Koroszczynie i Terespolu. Oprócz standardowych usług celnych związanych z realizacją przepisów unijnych – eksport, import, tranzyt, skład celny, procedury gospodarcze, INTRASTAT itd., oraz usług typowo spedycyjnych – magazyny, przeładunki, neutralizacja dokumentów, można u nas również dokonać zgłoszeń celnych wymaganych przepisami białoruskimi i rosyjskimi, w tym zastąpić karnet TIR czy konwój celny odpowiednią gwarancją honorowaną na obszarze celnym Białorusi, Rosji i Kazachstanu.

Z nadzieją na dobre przyjęcie naszej inicjatywy zapraszamy do rozszerzenia współpracy dotychczasowych partnerów a także zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowych klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań w szeroko pojętej logistyce i obsłudze celnej.

Nie płać VAT przy imporcie

NIE PŁAĆ VAT PRZY IMPORCIE, PO PROSTU ROZLICZ GO W DEKLARACJI VAT-7

Agencja Celna „Terminus” jako jedna z niewielu w całym województwie podlaskim oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z procedury uproszczonej przy imporcie towarów co powoduje nie tylko skrócenie czasu odprawy, ale przede wszystkim umożliwia skorzystanie z rozliczenia podatku Vat na podstawie art. 33a ustawy o podatku od towarów i usług tzn. rozliczenie go w składanej co miesiąc w urzędzie skarbowym deklaracji VAT-7 a nie tak jak ma to miejsce w większości przypadków wpłata na konto urzędu w momencie dokonania importu.
W praktyce wygląda to tak że dzięki zastosowaniu procedury uproszczonej oraz wszystkich innych instrumentów jakie posiadamy – przy założeniu że import odbywa się pierwszego dnia miesiąca – JESTEŚMY W STANIE ODROCZYĆ PŁATNOŚĆ PODATKU VAT O PRAWIE 2 MIESIĄCE a w przypadku cła o ponad miesiąc są to pieniądze, które nie zalegają na kontach urzędów a którymi przedsiębiorca może dowolnie dysponować.