O Terminus

Diament forbes dla Agencji Celnej Terminus Białystok
Diament Forbes 2024
solidny pracodawca wyróżnienie dla Agencja Celna Terminus Białystok
Dobra Firma  - wyróżnienie dla Agencja Celna Terminus Białystok
AEO dla Agencja Celna Terminus Białystok

agencja celna terminus – ponad 20 lat doświadczenia pozwoliło nam uzyskać wiele zaszczytnych tutułów. Jesteśmy z nich dumni

Nasza historia

Agencja Celna TERMINUS powstała w roku 2002 jako mała trzyosobowa firma z siedzibą na drogowym przejściu granicznym z Republiką Białorusi w Bobrownikach w Województwie Podlaskim, gdzie od samego początku zajęła się kompleksową obsługą celną podmiotów gospodarczych i osób fizycznych.

Sama nazwa pochodzi z mitologii rzymskiej, gdzie Terminus przedstawiony jest jako bóg granic państwowych. Ku czci Terminusa 23 lutego obchodzono święto zwane terminaliami i tego też dnia każdego roku staramy się przypominać tę historię. W łacińskim języku potocznym słowo Terminus oznaczało słup graniczny do czego nawiązuje nasze logo.

Jeszcze w tym samym roku 2002 otworzyliśmy drugi oddział firmy w Białymstoku, gdzie została przeniesiona i znajduje się do dziś nasza siedziba. Początkowa niepewność i obawa o przyszłość całego przedsięwzięcia oraz uczestniczących w nim ludzi powoli przechodziła w przekonanie, że nasza praca ma sens a rynek potrzebuje cierpliwego, indywidualnego podejścia do szybko zmieniającej się rzeczywistości.

AEO Terminus Group

Dynamika zmian jakiej doświadczył sektor obsługi celnej i spedycji na przestrzeni ostatnich lat czy krok milowy jakim był akces naszego kraju do struktur Unii Europejskiej każdego dnia stawiały nam nowe wyzwania i pozwalały wyznaczać nowe cele. Na przestrzeni tych kilku lat działalności dzięki wytrwałej pracy, otwartości i wizji skierowanej na przyszłość, zaangażowaniu kadry oraz ciągłemu samodoskonaleniu stworzyliśmy liczący się na rynku usług celno – spedycyjnych podmiot.

Nasze oddziały

W oddziałach agencji celnej w Białymstoku, Białej Podlaskiej, Bobrownikach, Kuźnicy, Jarosławiu i Warszawie (Błoniu) świadczymy kompleksowe usługi we wszystkich procedurach celnych i procedurach uproszczonych

Naszym Klientom proponujemy fachowe doradztwo, przedstawicielstwo celne i podatkowe a w razie potrzeby reprezentujemy ich w postępowaniach odwoławczych.

Ponadto zajmujemy się spedycją drogową, kolejową, morską i lotniczą. Dzięki sieci zaprzyjaźnionych partnerów jesteśmy w stanie dostarczyć powierzone nam przesyłki do dowolnie wskazanego miejsca, dbając przy tym o niską cenę i wysoki standard usługi. W naszej ofercie znajdują się również usługi logistyki, magazynowania towarów, ich konfekcjonowania i łączenia w przesyłki zbiorcze.

Nie zapominamy przy tym o wizerunku firmy. Systematyczne uczestniczymy w branżowych targach nie tylko w kraju, wciąż udoskonalamy dotychczasowe rozwiązania, oraz wprowadzamy nowe – na miarę czasów. W ramach transparentności i uczciwości postępowania ściśle współpracujemy z organami celnymi, czego efektem było przyznanie nam w 2010 roku przez Izbę Celną w Białymstoku certyfikatu Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO, potwierdzającego gwarancję wysokiej jakość naszych usług.


Jak pracujemy?

Dopasowujemy się do Państwa potrzeb

PONAD 20 LAT DOŚWIADCZENIA POZWOLIŁO NAM UZYSKAĆ WIELE ZASZCZYTNYCH TUTUŁÓW.
JESTEŚMY Z NICH DUMNI

Rozpoznajemy potrzeby klienta

  • Chcąc zapewnić najwyższy standard usług starannie wsłuchujemy się w Państwa potrzeby i oczekiwania.

Wsparcie

  • Na żadnym etapie współpracy nie pozostawiamy naszych klientów samych. Wspieramy ich doradztwem oraz pomagamy w najbardziej nietypowych sytuacjach.

Kompleksowa obsługa

  • Posiadając oddziały na większości punktów granicznych z Białorusią oraz sieć partnerów na wschodzie oraz własne zaplecze logistyczno-magazynowe możemy zapewnić kompleksową obsługę.

Elastyczna oferta

  • Poznając Państwa potrzeby możemy przygotować idealnie dopasowaną ofertę usług, zapewniając kompleksowość, która jest naszym głównym celem współpracy.

Przekraczaj granice tylko z nami !

Jesteśmy lekiem na całe CŁO

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 11

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.