Jak uzyskać EORI?

Przywozisz lub wywozisz towary poza obszar Unii Europejskiej? Dokonujesz odprawy celnej? Zobacz, jak uzyskać numer celny EORI.

Skontaktuj się z nami dzwoniąc do naszego biura

pracujemy całą dobę – 7 dni w tygodniu!
+48 85 742 46 76 | kontakt@acterminus.pl


Bez numeru EORI nie dokonasz odprawy celnej. Numer ten będzie ci również potrzebny, gdy będziesz ubiegać się o pozwolenia celne m.in. o procedurę uproszczoną, status AEO, lub w przypadku, gdy zechcesz skorzystać z procedury TIR.

EORI – kto musi go mieć?

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą związaną ze stosowaniem przepisów prawa celnego muszą posiadać numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych.

Przedsiębiorca mający siedzibę w Unii Europejskiej jest rejestrowany przez organ celny lub wyznaczony organ państwa członkowskiego, w którym ma siedzibę.

Przedsiębiorca z kraju trzeciego może wystąpić o nadanie wspomnianego numeru do organu celnego lub wyznaczonego organu jednego z państw członkowskich przed pierwszą operacją celną planowaną na obszarze UE.

Jak uzyskać numer EORI?

Każdy przedsiębiorca musi przejść procedurę rejestracyjną, założyć konto na stronie www.puesc.gov.pl oraz  dopełnić wielu formalności. Instrukcja wyjaśniająca jak zdobyć wymagany numer, którą znajdziecie Państwo na stronach rządowych może wprowadzić w osłupienie.
Terminus zdejmie z Twoich barków wszelkie formalności i wystąpi do odpowiedniego organu celnego z wnioskiem o nadanie numeru.

Jak sprawdzić, czy mam już EORI?

Jedyne miejsce, gdzie sprawdzić ten numer to strona Komisji Europejskiej – Weryfikacji Numeru EORI dostępna pod tym linkiem. Należy w formularzu wprowadzić numer EORI i wcisnąć guzik Zatwierdź. 

Jeżeli numer jest aktywny wynik weryfikacji będzie wyglądał jak na obrazie poniżej. Dla przykładu weryfikacja numeru naszej agencji celnej.

Skontaktuj się z nami

pracujemy całą dobę – 7 dni w tygodniu

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 6

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.