Agencja Celna

Działalność TERMINUS ukierunkowana jest przede wszystkim na usługi w zakresie odpraw celnych we wszystkich procedurach, w tym procedurach uproszczonych, usługi przeładunkowe oraz logistyczne, spedycyjne i podobne, wspomagające międzynarodowy transport towarów.

Agencja Celna Terminus to nie tylko odprawy celne. Zajmujemy się również pośrednictwem w obrocie wspólnotowym. Poniżej możecie się Państwo zapoznać z większością naszych usług. Jeżeli pojawią się jakieś pytania zadzwońcie lub napiszcie do nas

odprawy celne z anglii
Zapytaj nas o odprawy do i z Wielkiej Brytanii. Pracując bez pośredników z własnym biurem w Anglii możemy zaproponować konkurencyjne ceny.

zgłoszenia we wszystkich procedurach

Zgłoszenia we wszystkich procedurach celnych wynikających ze Wspólnotowego Kodeksu Celnego

pośrednictwo w obrocie wspólnotowym

Pośrednictwo w obrocie wspólnotowym: Intrastat, Akcyza, EORI

Zabezpieczenie należności wynikających z długu celno-podatkowego

EPI, tranzyt TIR, T1, CMR

Elektroniczne zgłoszenia tranzytowe EPI (Białoruś, Rosja, Kazachstan)

Tranzyty T1 i TIR, dokumenty CMR

odprawy w procedurze uproszczonej

Dopuszczenie do obrotu przesyłek przeznaczonych dla odbiorców z Unii Europejskiej w procedurze zawieszenia należności podatkowych

TIR EPD rekomendacja

Zwracajcie uwagę na specjalne oznaczenie miejsc, w których można dokonać zgłoszeń TIR-EPD w oparciu o obowiązujące wytyczne ZMPD oraz gwarantowaną przez TERMINUS jakość i skuteczność.

Dnia 06/04/2017 jako pierwsza w kraju agencja celna podpisaliśmy ze Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD) porozumienie dotyczące współpracy w zakresie promowania aplikacji TIR-EPD służącej do wysyłania wyprzedzających elektronicznych zgłoszeń karnetów TIR do organów celnych EU.

Dla ZMPD, jako stowarzyszenia zrzeszającego przewoźników drogowych jest to realizacja jego statutowych celów w zakresie reprezentowania interesów i ochrony przewoźników drogowych (informowanie o obowiązujących przepisach, zwyczajach, stosowanej praktyce działania i sytuacji w transporcie międzynarodowym), dla nas z kolei wydarzenie to stanowi kolejne potwierdzenie jakości i solidności proponowanych przez nas usług i rozwiązań, oraz rozszerzenie możliwości w zakresie skutecznej, nowoczesnej i zgodnej z europejskimi standardami obsługi klientów.

W imieniu ZMPD porozumienie zostało podpisane przez Prezesa Zarządu Jana Buczka, ze strony TERMINUS przez współwłaściciela Ewelinę Grygatowicz-Szumowską.

Przekraczaj granice tylko z nami !

Jesteśmy lekiem na całe CŁO.

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 10

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.