Tranzyt T1

transportTranzyt T1 dotyczy głównie transportu towarów nie wspólnotowych, czyli pochodzących z obszarów poza Unią Europejską. Należności celne oraz wszelkie inne opłaty są zawieszone na czas transportu do momentu dostarczenia ich do miejsca przeznaczenia na terenie Unii Europejskiej.

Jak wykonać Tranzyt T1?

Odprawy tranzytowe T1 są dokonywane w całej Polsce – po wcześniejszym przesłaniu zlecenia na adres e-mail oddziału Terminus.

Takie zgłoszenie składane jest w formie elektronicznej w odpowiednim urzędzie wyjścia. Po dopuszczeniu towarów do procedury tranzytu T1 nadawany jest numer MRN a dokument drukowany przez urzędnika i wręczany kierowcy. Po przybyciu towarów do miejsca przeznaczenia musza zostać przedstawione w urzędzie wraz z dokumentem T1. Jeśli cała dokumentacja została sporządzona poprawnie a wynik ewentualnej kontroli nie wykazał nieprawidłowości procedura tranzytu zostaje zamknięta a zabezpieczenie zwolnione.

Dokumentacja do wykonania tranzytu T1 powinna zawierać:

  • fakturę
  • specyfikację
  • numery rejestracyjne auta
  • informację o oddziale celnym granicznym, przez które auto będzie przekraczało granicę z UE
  • kontakt do kierowcy

Dodatkowo, mamy możliwość wykonania procedury tranzytu z Ukrainy czy z / do Wielkiej Brytanii.

W tym celu prosimy o przesłanie wyżej wymienionej dokumentacji na adres email t1@acterminus.pl wraz z podaniem przejścia granicznego.

Może również Cię zainteresować:

Tranzyt zboża z Ukrainy

Tranzyt TIR

Przeładunek towarów w tranzycie

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 4.8 / 5. Ilość głosów: 4

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.