odprawa w porcie morskim

Odprawa w porcie morskim

Ostatnie tygodnie w transporcie są pełne niepokoju. Media nieustannie informują o wojnie w Ukrainie. Sytuację dodatkowo zaostrzają:

  • zapisy unijnego Pakietu Mobilności,
  • rosnące ceny paliwa
  • sankcje gospodarcze oraz groźby zamknięcia granic wschodnich Unii Europejskiej.

To wszystko powoduje poważny kryzys w międzynarodowym transporcie drogowym. Eksporterzy i importerzy coraz bardziej przychylnie patrzą w stronę transportu morskiego i odprawy bezpośrednio w porcie morskim.

Zmiany, z którymi każdy biznes musi się mierzyć, powodują szukanie efektywnych rozwiązań. Każdy z nas oczekuje twardych i namacalnych efektów w postaci oszczędności czasu, zapewnienia płynności dostaw towarów czy też redukcji kosztów, które nieubłaganie wzrastają.

Te wszystkie wymienione cele sprowadzają się do minimalizacji czynności np. poprzez zmniejszenie ilości miejsc odpraw celnych towarów z krajów trzecich. Rozwiązanie jest dość proste – odprawa celna w terminalu portu morskiego i terminalu kolejowym.

Odprawa w porcie morskim czy też na terminalu kolejowym.

port morski

Jedną z najważniejszych korzyści odprawy w porcie morskim jest dyspozycyjność towaru. Co to dokładnie oznacza? Odprawa celna w porcie morskim na terminalu (np. dopuszczenie do obrotu tzw. „import„) pozwala na odbiór towaru i bezpośredni dowóz na miejsce rozładunku.

Nie zachodzi potrzeba odprawy w wewnętrznym oddziale celnym czy miejscu uznanym Agencji Celnej. W związku z tym oszczędzamy czas i minimalizujemy koszty. Oszczędzamy na dodatkowych dokumentach celnych, takich jak tranzyt do oddziału celnego wewnętrznego.

Co ważne, agencja celna dokonująca odprawy takich towarów nie musi mieć swojej siedziby w żadnym konkretnym porcie morskim – innymi słowy, wykonuje takie zlecenia zdalnie. W dobie cyfryzacji możemy wykonać odprawę celną w każdym oddziale celnym w Polsce. Odległość nie stanowi żadnej przeszkody. Nie zapomnijcie o tym i nie zapominajcie o nas. Odprawa w porcie czy na terminalu kolejowym nie jest dla nas nowością.

Terminus, posiadając ponad 20-letnie doświadczenie również świadczy takie usługi – możecie liczyć na nasze wsparcie.

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 4.6 / 5. Ilość głosów: 10

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Podobne treści