EORI wniosekPrzywozisz lub wywozisz towary poza obszar Unii Europejskiej? Dokonujesz odprawy celnej? Uzyskaj numer celny EORI.

Bez tego numeru nie dokonasz odprawy celnej. Numer ten będzie ci również potrzebny, gdy będziesz ubiegać się o pozwolenia celne m.in. o procedurę uproszczoną, status AEO, lub w przypadku, gdy zechcesz skorzystać z procedury TIR.

Jak uzyskać numer EORI?
Wszyscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą związaną ze stosowaniem przepisów prawa celnego muszą posiadać numer EORI.

Przedsiębiorca mający siedzibę w Unii Europejskiej jest rejestrowany przez organ celny lub wyznaczony organ państwa członkowskiego, w którym ma siedzibę.

Przedsiębiorca z kraju trzeciego może wystąpić o nadanie numeru EORI do organu celnego lub wyznaczonego organu jednego z państw członkowskich przed pierwszą operacją celną planowaną na obszarze UE.

Każdy przedsiębiorca musi przejść procedurę rejestracyjną, założyć konto na stronie www.puesc.gov.pl oraz  dopełnić wielu formalności. Instrukcja wyjaśniająca jak zdobyć numer EORI, którą znajdziecie Państwo na stronach rządowych może wprowadzić w osłupienie.
Terminus zdejmie z Twoich barków wszelkie formalności i wystąpi do odpowiedniego organu celnego z wnioskiem o nadanie numeru EORI.

Skontaktuj się z nami dzwoniąc do naszego biura – pracujemy całą dobę – 7 dni w tygodniu!

Telefon +48 85 742 46 76

lub napisz na adres e-mail: kontakt@acterminus.pl