informacja o zakazie

Ministerstwo Transportu BY znosi zakaz międzynarodowego przewozu towarów przez terytorium Białorusi przewoźnikom drogowym z krajów UE

Od 10 października 2022 r. przewoźnicy drogowi z UE mogli przewozić towary przez terytorium Białorusi. Zostało to ogłoszone przez Ministerstwo Transportu.

  • Ministerstwo Transportu i Komunikacji Republiki Białoruś informuje, że od 10 października 2022 roku dla przewoźnika drogowego zarejestrowanego w państwach członkowskich Unii Europejskiej istnieje możliwość uzyskania zezwolenia Inspekcji Transportu na międzynarodowy przewóz towarów przez terytorium Republiki Białorusi – głosi komunikat.

Doprecyzowano, że przewoźnicy drogowi mogą uzyskać zgodę Inspekcji Transportu po złożeniu podania e-mailem do kontroli. Ponadto konieczna jest rejestracja w systemie „Dazvol” i dokonanie płatności za pozwolenie.

  • Koszt uzyskania takiego zezwolenia przez Inspekcję Transportu to 15 jednostek podstawowych (480 rubli białoruskich na dzień 7 października 2022 r.), informuje Ministerstwo Transportu.

Informacje za: https://www.belarus.kp.ru/online/news/4954574/

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 1 / 5. Ilość głosów: 1

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Podobne treści