Magazyn czasowego składowania

Co to jest magazyn czasowego składowania?

Magazyn czasowego składowania umożliwia przesunięcie w czasie odprawy celnej towarów na późniejszy termin, w sytuacji, gdy brak jest możliwości dokonania skutecznego zgłoszenia celnego m.in. z przyczyn takich jak:

  • Brak kompletu dokumentów do zgłoszenia celnego (upoważnienia, certyfikaty, dokumenty handlowe),
  • Opakowanie nie posiada stosownych etykiet umożliwiających dopuszczenie towaru do obrotu,
  • Wymagane jest objęcie towaru czasowym składowaniem z uwagi na długie oczekiwanie na kolejny środek przewozowy.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi produktami, zadzwońcie lub napiszcie do nas.

Jeśli potrzebujesz dokładnych informacji dotyczących magazynu czasowego składowania. Nie jesteś pewien, ile dni może leżeć Twój towar lub chcesz dowiedzieć się ile to kosztuje. Napisz do nas.

Ile czasu można składować towar w magazynie czasowego składowania?

90 dniTowary wprowadza się do magazynu czasowego składowania na podstawie deklaracji czasowego składowania (DSK). To właśnie na jej podstawie towar jest obejmowany czasowym składowaniem, którego okres nie może być dłuższy niż  90 dni.

Ważnym aspektem czasowego składowania są same towary, które mogą być poddane wyłącznie takim zabiegom jakie nie wpłyną na zachowanie ich w niezmienionym stanie, zmianę ich wyglądu lub parametrów technicznych.

Prowadzimy magazyn czasowego składowania na podstawie stosownego pozwolenia wydanego przez Naczelnika Urzędu Celno – Skarbowego właściwego miejscowo  dla lokalizacji magazynu. Ponieważ zapewniamy bezpieczne składowanie towarów i możliwość sprawowania kontroli i dozoru celnego spełniamy wszelkie wymogi niezbędne do zatwierdzenia magazynu dla celów czasowego składowania. Prowadzenie tego typu magazynu wymaga złożenia zabezpieczenia celnego w kwocie odpowiadającej należnościom celnym potencjalnie ciążącym na towarze.

Podstawa prawna:
Art. 144-152 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny

Art.115 Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2015/2446 z dnia 28 lipca 2015 r. uzupełniającego rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 w odniesieniu do szczegółowych zasad dotyczących niektórych przepisów unijnego kodeksu celnego

Skontaktuj się z nami

pracujemy całą dobę – 7 dni w tygodniu

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.