samochody na załadunku

Nowe – stare przejście graniczne z Białorusią w Województwie Podlaskim

Coraz bardziej realnego kształtu nabierają zapowiedzi wznowienia ruchu towarowego na kolejowym przejściu granicznym Czeremcha – Wysokie Litewskie. Przejście zostało zamknięte 11/12/2011 roku, ale w związku ze wzrostem zainteresowania transportem multimodalnym i kolejowym w ubiegłym roku powstał plan jego reaktywacji.

W związku z tym po stronie polskiej wyznaczono już nieruchomości, które mają być zaadoptowane dla służb celnych i granicznych a w porozumieniu ze strona białoruską, rozpoczęto remont trakcji oraz montaż urządzeń potrzebnych do odpraw pociągów. W przyszłości powstaną tu jeszcze porty przeładunkowe.

Dzięki uruchomieniu przejścia granicznego Czeremcha – Wysokie Litewskie odciążone zostanie przejście Terespol – Brześć, które stanowi najważniejszy punkt graniczny na szlaku łączącym Chiny z Europą. Wznowienie ruchu towarowego to według nas początek zmian, w dalszej perspektywie można myśleć, chociażby o wznowieniu ruchu pasażerskiego.

Ze swojej strony bacznie przyglądamy się postępowi prac z nadzieją, że może to być kolejny po Warszawie punkt na mapie naszej agencji celnej.

Cel to w końcu nic innego jak zadanie wyznaczone naszym marzeniom 🙂

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Podobne treści