Opisowa wersja nomenklatury scalonej 2020

W dniu 27.07.2020 zakończone zostały prace nad stworzeniem funkcjonalności Alfabetycznego Indeksu Towarów (AIT) w systemie ISZTAR4.

Od dziś możecie Państwo z większą łatwością zakwalifikować towar do określonego kody CN. Pamiętajcie jednak, że jest to narzędzie wspomagające i jeszcze w fazie testów. Niemniej z pewnością przyda się we wstępnych ustaleniach kodu.

Dla przykładu w ISZTAR4 nie znajdziecie Państwo tak pożądanego w okresie wakacyjnym towaru jakim są „frytki”. Jednak, korzystając z AIT otrzymacie informację o odpowiednim kodzie nomenklatury 0710 10 00 00 (ziemniaki).

Zachęcamy do zapoznania się i spróbowania swoich sił. Przypominamy również, że możecie w każdej chwili zwrócić się z prośbą o pomoc w taryfikacji do naszych specjalistów.

Link do wyszukiwarki AIT znajduje się tutaj .

Ustalenie kodu CN (nomenklatury scalonej)

Aktualnie obowiązującą Nomenklaturą scaloną jest nomenklatura wprowadzona rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2019/1776 z dnia 9 października 2019 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej.

Żeby ułatwić Państwu wyszukanie odpowiedniego kodu możecie spróbować znaleźć go na stronie Głównego Urzędu Statystycznego, na stronie ISZTAR4 – Przeglądarka Taryfowa – Przeglądanie taryfy

Więcej informacji na temat korzystania z przeglądarki ISZTAR4 znajdziecie w tym artykule.

Jeżeli będziecie Państwo potrzebowali pomocy – zapoznajcie się z tym artykułem i skontaktujcie z nami.

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 4.2 / 5. Ilość głosów: 32

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.