zniesienie-cel-antydumpingowych-na-stal-z-ukrainy-terminus

Zniesienie ceł antydumpingowych na przywóz stali z Ukrainy.

17 lutego na stronach Komisji Europejskiej pojawiła się informacja o zniesieniu cła antydumpingowego na przywóz płaskiej stali walcowanej na gorąco z Ukrainy na kolejny rok.

Jest to pokłosiem wycofania przez Eurofer wniosku w odniesieniu do przywozu tego materiału z Ukrainy. Eurofer stwierdził, że przemysł unijny nie poniesie strat w związku z importem ukraińskiej stali. To również kontynuacja niesłabnącego wsparcia UE dla ukraińskiej gospodarki. Pomaga złagodzić trudną sytuację ukraińskich producentów i eksporterów z powodu niesprowokowanej i nieuzasadnionej agresji militarnej Rosji.

Pobieranie ceł antydumpingowych na przywóz płaskich wyrobów ze stali walcowanych na gorąco (HRFS) z Ukrainy zostało już czasowo zawieszone w czerwcu 2022 r. w ramach środków podjętych przez Komisję w celu wsparcia gospodarki Ukrainy, w tym tymczasowej pełnej liberalizacji handlu i zawieszeniu środków ochrony handlu.

Produkty HRFS są wykorzystywane jako podstawowe materiały do różnych wyrobów stalowych, z zastosowaniami w budownictwie, przemyśle stoczniowym, pojemnikach na gaz, samochodach, zbiornikach ciśnieniowych i rurociągach energetycznych.

Podobał Ci się ten artykuł?

Kliknij gwiazdki, żeby go ocenić.

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak głosów - bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Podobne treści